Fotoblog: Edguy aneb přichází Věk Jokera

sobota 15. říjen 2011 13:07

Poslední fotoblog z hektického minulého týdne, kde jsem absolvoval a fotil 3 akce. Tentokráte uvidíte emocemi nabitý rock'n'roll a pohodový metal plný vtipu.

Na koncert Edguy jsem se hodně těšil. A zároveň se i trochu bál. Asi týden před koncertem jsem zaznamenal zprávu, že Edguy zrušil 3 koncerty před naším, kvůli nějaké viróze frontmana Tobiase Sammeta. Naštěstí stihl zákeřnou chorobu porazit a koncert se konal dle plánu.

Večer začal Kottak, jinak skupina Jamese Kottaka, bubeníka legendárních německých (bývalých) Scorpions. Hráli ale něco naprosto odlišného. Řekl bych, že něco mezi odschoolovým rock′n′rollem a punkem. Jako odrhovačky na fakt divokou párty nebo zábavu rozhodně ano, všema deseti. Ovšem na koncert před heavymetalovou kapelu to moc nesedlo. A to ani když Kottak ukazoval, kolik triček na sobě snese a nebo jak má popsané tělo (viz. foto). Možná mě odrazovalo i to, že koncentrace ″fuck″ byla na mě už příliš vysoká.

Edguy přivezli své nové album ″Age of the Joker″. Tato deska je velmi povedená. Když kritici poukazují, že je to ″standardní Sammet″ nebo ″je to jak kříženec Edguy a Avantasie*″, mají v zásadě pravdu. Ale není to nic špatného. Naopak, jen to razítkují Tobiasovou pečetí kvality.

Tento koncert si tuto pečeť taky zasloužil. Tobi se trochu šetřil, ale na pěveckém výkonu to znát nebylo. To se spíš projevily nějaké drobné technické problémy na počátku setu, pak už jelo vše jak namazaný stroj.

Celý set byl z mého pohledu hodně dobře sestavený. Nenašel jsem tam slabé místo. Z nového alba hráli docela dost: ″Nobody′s Hero″, ″Rock of Cashel″, ″Pandora′s Box″, ″The Arcane Guild″ a samozřejmě ″Robin Hood″. Ze starších věcí to byly samé hity: ″Superheroes″, ″Lavatory Love Machine″, ″Tears Of Mandrake″, ″King Of Fools″, ″Ministry Of Saints″ a mě velmi potěšil nejstarší kousek: ″Vain Glory Opera″. Tam jsem ocenil i krátký Tobiho vtípek, kdy začal nápěv na ″The final countdown″ a pak prohlásil ″Tohle jsme ukradli od Europe″.

Když už jsme u vtípků... Ano, Tobi byl opět pubertální a obscénní. Ale tentorát nepřekročil hranici, kdy už to ″bylo moc″. A přiznejme si – proti fuckování Kottaka byl alespoň vtipný.

Shrnuto – lidi šli na Edguy a Tobiho a dostali to v plné míře. Nic víc, ale ani nic míň. A z koncertů Edguy, co jsem zažil, byl toto jeden z těch lepších.

 

*) Tobias Sammet je výhradním autorem jak ve skupině Edguy, tak metalově-operním projektu Avantasia. A právě mezi posledními dvěmi alby Edguy vydal dvojalbum Avantasie.


Bohužel vzhledem k pozici mám z Edguye převážně fotky Tobiho a kytaristy Jense Ludwiga. Je to vzhledem k tomu, že jsem je měl nejvíc v zorném poli, ne, že bych na zbytek kapely zanevřel.
Pokud budete chtít krátký komentář k fotce, podržte nad ní myšítko.


Ne, takto ujetě se Kottak nevyzbrojil sám, to si půjčil od nějakých fanynek

To kdyby zapomněl, jak se jmenuje

A teď zavřete levé oko a přečtěte toto písmeno

Průzor

Dost intimní chvilka

Sex, drogy a rock'n'roll?

Edguy má odedávna ve znaku Jokera. Tady je vidět, kdo to ve skutečnosti je

Tobi z profilu

Jens Ludwig v plné parádě

Siluetka Tobiase Exxela

A zas Tobi... Dle monoklu - že by ta viróza byla, že dostal od někoho na ústa? :-)

Jens, Tobias a konečně i sympaťák Dirk Sauer

Tobi & Tobias

Tak romantické, jako u Kottaka to není... ale kluci se snaží

Když jsem narazil na obscénnosti... horší to ale už nebylo :-)

Petr Zip Hájek

Související články