Fotoblog: Metalfest 2011 - závěr plný žen a ohně

sobota 2. červenec 2011 16:46

Jak už jsem naznačil v titulku, závěrečné fotky Metalfestu se budu hodně týkat žen. A to v podobě vánku i vichřice. A ohňů byl plný poslední koncert festivalu.

Pokud podržíte myšítko nad fotkou, zobrazí se vám popis.

I neděle začala a probíhala pekelným horkem. Takže morálka opět klesla (o bodu mrazu v tomto počasí mluvit nelze) a únik byl odpočinek ve stínu.  Do kotle jsem dotazil až na Primordial.  Když jsem viděl zpěváka, čekal jsem něco hodně drsného, až extrémního, s drsným murmurem. Překvapilo mě, že to byl skoro pravý opak. Zpěvák měl fakt dobrý hlas, ale hudba byla příliš klidná, pomalá a zvolná… až mi přišla nudná. O to větší byl kontrast, když se drsně nalíčený zpěvák se během vystoupení tvářil neuvěřitelně brutálně a měl samá drsná gesta… až to bylo k smíchu.

Přiznám, že v noci na ulici bych ho potkat nechtěl

A tebe taky snim!

Po nich nastoupila Epica. Co říct? Skvělý koncert. Vyrovnané výkony, nasazení a ve zpěvu mi přišlo, že se Simone s časem lepší (nebo byla obzvláště ve formě). Kromě své andělské image občas házela poťouchlé, čertovské pohledy. Sice často, ale bohužel pokaždé jen na vteřinku, takže se mi je nepovedlo moc zachytit.

Nejprve Simone ve standardním provedení

(Skoro) celá smečka pěkně pohromadě

Simone kynoucí

Markovi se také líbíte

A zas to háže na nás...

Netradiční práce jazykem

Všichni jsou spokojení...

Kluci zrcadlově spolu

Ale tohle už je skoro harašení na scéně

Tady se mi trochu povedlo zachytit čertovský výraz... ale pořád to není ono

Další na řadě byli Arch Enemy. Neznal jsem jen, jen jsem slyšel jako zvláštnost, že mají ženskou, co zpívá velmi hrubým hrdelním zpěvem. Tak jsem na ně byl zvědav spíše jako na kuriozitku. Nemohl jsem se splést více… Angela vyletěla na pódium jak nasraná sršnice a to ji vydrželo celý set. Jako ženská je asi neuvěřitelně tvrdá a drsná, ale tento zpěv prostě agresi potřebuje. A kromě ní měla energie na rozdávání, že i Černobyl by vedle ní vypadal jak vánoční stromeček. A myslím, že Angela si tímto výkonem získala úplně všechny, i ty, co předtím učůrávali z andělské Simone.

Tak se pomalu rozjedem

S vlajkou Arch Enemy

Sarah Connor bych si dala ke snídani

Jmenuji se Angela... jméno může klamat

Plné nasazení

Tak dejte do toho všechno

Loučí se Arch Enemy

Večer i celý Metalfest završili Sabaton. Jedná se o skupinu relativně mladou (no, mám pocit, že u nás prvně vystupovali asi před pěti lety). Nejen u nás, ale i ve světe, si vydobili velké uznání a rozhodně se řadí do první ligy. V Česku vystupovali celkem často a rádi, tak na tento set slibovali něco extra. Mno… byli tam ohně, rachejtle, pyroefekty… ale to bylo vlastně naprosto nezajímavé. Hlavní je, že tam bylo to, co dělá Sabaton Sabatonem – energie, dravost, živost. Vyždímali fanoušky do poslední kapky potu a po Arch Enemy už držela všechny nad vodou jen ta hudební energie. Skvělý závěr skvělého festivalu.

Joachim má matku Češku, takže došlo i na "Skákal pes přes oves"

Decentní rozjezd

Sabaton zpívají převážně o 2. sv. válce... tam ty ohně velmi zapadnou

Být zpěvákem úspěšné skupiny s sebou nese jisté úskalí...

Když plameny, tak pro všechny

Sabaton měl úspěch jako vždy a je vidět, že energie plyne obousměrně

Jedna z jejich nejslavnějších písní začíná "Through the gates of hell..." K tomu se tento obrázek hodí

Velké finále, děkujeme za pozornost, dobrou noc...

Petr Zip Hájek

Související články